سحر یزدانی
از on ژانویه 26, 2020
11 views

چگونه یک آموزشگاه موفق و پردرآمد داشته باشیم ؟

تعداد زیاد مدیران آموزشگاه هایی که برای معرفی خود به سراغ سایت های آموزشی رفته اند روز به روز بیشتر شده است. از این رو برآن شدیم تا برای بهتر شدن شرایط آموزشگاه ها و معرفی بهترین های این حرفه در کنارشان باشیم. در این مقاله راهکارهای کاربردی را در اختیارتان قرار خواهیم داد تا با استفاده از آن ها متمایزتر شوید و در کارتان بهترین باشید

برای پاسخ به سوال

 

چگونه یک آموزشگاه موفق و پردرآمد داشته باشیم ؟

با دو سوال اساسی روبرو هستیم که به تفضیل برایتان توضیح خواهیم داد:

 

چگونه مشتری زیاد داشته باشیم :

یکی از فاکتورهای مهم موفق شدن در هرکاری داشتن یک برای آن کار و فعالیت است. در بازار داغ اما پر رقیب امروزی تکرار کردن شعارهای تبلیغاتی برای جلب مشتری دیگر بی نتیجه است زیرا مشتری های باهوش خیلی زود متوجه تو خالی بودن برخی از آن ها می شوند و از دست می روند.

اگر شما به عنوان مدیر یک آموزشگاه درسی، خودتان می دانید که اساتید آموزشگاهتان درجه 1 و فوق حرفه ای نیستند و قصد هم ندارید برای استخدام چنین نیروهایی هزینه زیادی صرف کنید، اشکالی ندارد. کافیست استراتژی و رسالت خود را تغییر دهید. مثلا بجای تبلیغ برای کلاس های تضمینی کنکور و تست و ... انرژی خود را صرف کلاس های تقویتی و حل تمرین و همایش های حل مساله و شب امتحان کنید. خواهید دید با همان پرسنل متوسط بخش عظیمی از مشتری های بازار آموزش نصیب شما خواهد شد چون با توجه به بضاعت خود درست عمل کرده اید و تغییر استراتژی داده اید.

این حرف بدان معنی نیست که نخواهیم بهترین باشیم بلکه باید جایگاه خودمان را بشناسیم و در آن جایگاه بهترین باشیم. بگذارید یک مثال از صنعت پوشاک مطرح کنیم؛ پوشاک ال سی وایکیکی (LC)

را ببینید، یکی از برند های بسیار موفق کشور ترکیه که در عین معمولی و ارزان بودن(منظور قیمت آن در کشور ترکیه می باشد) در مدت زمانی کوتاه بازار قشر متوسط ترکیه را تصاحب کرد و تعداد فروش آن در سال قابل مقایسه با برند های لاکچری و درجه 1 در آن کشور نیست.

ادامه مطلب در اینجا همراه ما باشید

پست شده در: کسب و کار
4 کاربر از این خوشم آمد
Baran
مطلب مفيدي بود